Harika Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Harika Forum

Eglenceden cok daha fazlasini bulabilecegin forum ! Herkes mutlaka buralı olacak!

AnasayfaKapıLatest imagesKayıt OlGiriş yap

S.T.A.L.K.E.R: Clear Sky

YazarMesaj
0weRap
Üye Adayı
Üye Adayı
0weRap

Erkek
Rep :
S.T.A.L.K.E.R: Clear Sky Left_bar_bleue65 / 10065 / 100S.T.A.L.K.E.R: Clear Sky Right_bar_bleue

Ruh hâli : S.T.A.L.K.E.R: Clear Sky Eglenc10
Tuttuğu takım : S.T.A.L.K.E.R: Clear Sky 1444

S.T.A.L.K.E.R: Clear Sky Empty
MesajKonu: S.T.A.L.K.E.R: Clear Sky   S.T.A.L.K.E.R: Clear Sky EmptyCuma Ekim 10, 2008 5:05 pm

S.T.A.L.K.E.R: Clear Sky I1pf4
007'nin en iyi atmosfere sahip oyunu hangisidir diye bir anket yapılsa, herhalde %77�niz S.T.A.L.K.E.R.: Shadows of Chernobyl diye yanıt verir. Shadows of Chernobyl, 1986 yılında yaşanan Çernobil kazasından esinlenerek hazırlanmış ve gerek atmosferi, gerekse hikayesi ile oynayanları oldukça etkileşmişti. Hiç unutmuyorum oyunu bitirdikten sonra kafamda oldukça soru işareti oluşmuştu ve Çernobil kazası hakkında yapılan tüm belgeselleri izlemeye başlamıştım. Hatta uzun yıllardır oyun oynarım, ilk defa bir oyundan bu kadar etkilenmiştim.

Yaptığı oyunun ne kadar başarılı olduğunu gören GSC Game World de boş durmadı ve yaklaşık bir buçuk yıl aradan sonra Shadows of Chernobyl�de yaşanan olaylardan 1 yıl (2011) öncesini konu alan Clear Sky�ı piyasaya sürdü. Clear Sky çıkmadan firmanın oyun hakkında yayımladığı videolar ve bilgiler tüm S.T.A.L.K.E.R. hayranları gibi beni de oldukça heyecanlandırmıştı. Ancak oyunu oynamaya başladıktan sonra anladım ki bu kadar heyecanlanmaya gerek yokmuş.

Clear Sky bir araştırma görevinin başından geçen olaylar ile başlıyor. Oyunda Çernobil faciası sonrası oluşan esrarengiz patlamaları ve sonrasında oluşan etkileri incelemek için Zone�u keşfe çıkan bilim adamlarından oluşan bir ekibe öncülük yapan Scar adlı bir askeri canlandırıyoruz. Beklenmedik bir olay sonucunda takımda bulunan tüm bilim adamları ölüyorlar ve biz de gözümüzü Clear Sky adlı bir grubun üssünde açıyoruz. Buradan sonra ise Clear Sky�ın liderinin bize verdiği görevleri yaparak oyunda ilerliyoruz, hikaye hakkında zevkinizi kaçırmamak için fazla detay vermek istemiyorum ancak Strelok (bu kişiyi tanımıyorsanız hemen ilk oyunu edinin ve oynamaya başlayın) hakkında oyun boyunca önemli bilgiler edineceğinizi söylemem de sanırım herhangi bir sorun olmaz.
http://Www.Travian.Com.Tr

S.T.A.L.K.E.R: Clear Sky
1 sayfadaki 1 sayfası