Harika Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Harika Forum

Eglenceden cok daha fazlasini bulabilecegin forum ! Herkes mutlaka buralı olacak!

AnasayfaKapıLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Fıkra Ve Espiriler

+3
Krauser
BadBlazzerd
DaRk KiNq
7 posters
YazarMesaj
DaRk KiNq
Üye Adayı
Üye Adayı
DaRk KiNq

Erkek
Rep :
Fıkra Ve Espiriler Left_bar_bleue15 / 10015 / 100Fıkra Ve Espiriler Right_bar_bleue

Ruh hâli : Fıkra Ve Espiriler Aggres10
Tuttuğu takım : Fıkra Ve Espiriler 1447

Fıkra Ve Espiriler Empty
MesajKonu: Fıkra Ve Espiriler   Fıkra Ve Espiriler EmptyC.tesi Ekim 04, 2008 7:14 pm

* Yerin kulagi var derler... Benim de kulagim var... Peki ben yer miyim?....
Hayir yemem!

* Iyi, sen kamyonu al, leonardo da vinci!

* Ben yürüyelim diyorum Jerar depar diyo.

* Celin Dion baska bisey demiyon.

* Yeni bir ruj çikmis...valla Christian diyor

* Elisabeth Arden neden hamile kalmis?...çünkü Max Faktör

* Heykel!!! sacin dökülmüs...

-Abi bizim ali'yi gordun mu?
-Hangi ali?
-sehirler arasi otobus terminali.

-Cocuklar konu ile ilgili soru sorun bakalim!
-Kim sorsun?
-Gillette sensor

-Abi sana büdünün selami var.
-Hangi büdü?
-Iyyakenabüdü...

Tenyalar bagirsakta yasar, bagirmasakta.. (Benim favorim)

Adam, hindistan sokaklarinda gezerken balkonun
birinden basina buda heykeli dusmus ,
"basima buda mi gelecekti" demis..

Amerika'nin en cok nete baglanilan eyaleti hangisidir?
Connecticut.

Osmanlilar yemegi surekli suyuna banarak yerlermis,
surekli bana bana kollarinda bi kas olusmus.
Bu kasin ismi nedir?
Osmanli Bankasi

Adamin biri gokdelenin tepesinden atliyacakmis
altindan bir sey gecmis atlamamis. Ne gecmis?
Vazgecmis
Peki iki kisi atliycakmis; atlamamislar neden?
Were gecmis

Aykut gol atamayinca ne der?
-I couldn't.

Bosluktaki file ne denir?
Fill in the blanks

Londra'da kar yagarsa Ankara'da ne yagar?
Araba

Adamin biri gece bilgisayar bassinda uyuyakalmis
hasta olmus neden?
Windows acik kalmis

En son DaRk KiNq tarafından C.tesi Ekim 04, 2008 8:44 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
BadBlazzerd
Üye
Üye
BadBlazzerd

Erkek
Rep :
Fıkra Ve Espiriler Left_bar_bleue30 / 10030 / 100Fıkra Ve Espiriler Right_bar_bleue

Ruh hâli : Fıkra Ve Espiriler Konusk10

Fıkra Ve Espiriler Empty
MesajKonu: Geri: Fıkra Ve Espiriler   Fıkra Ve Espiriler EmptyC.tesi Ekim 04, 2008 7:15 pm

Teşekkürler =)
http://webaslan.com
DaRk KiNq
Üye Adayı
Üye Adayı
DaRk KiNq

Erkek
Rep :
Fıkra Ve Espiriler Left_bar_bleue15 / 10015 / 100Fıkra Ve Espiriler Right_bar_bleue

Fıkra Ve Espiriler Empty
MesajKonu: Geri: Fıkra Ve Espiriler   Fıkra Ve Espiriler EmptyC.tesi Ekim 04, 2008 7:23 pm

BadBlazzerd demiş ki:
Teşekkürler =)

Saol inşallah sabit başlık olur Very Happy

Adamin biri bir gun sehrin, hatta belki de ulkenin en meshur,
her nasilsa, bayan olan, cinsel konularda uzman hekime gitmis
muayene olmaya. Neyse bizimki doktorun karsisina cikmis,
utana sikila, ancak
-Benim cinsel iliskilerde sorunum var- diyebilmis. Tabii ki
bizim meshur ve ayni zamanda cok basarili bayan doktor demis ki:
- Merak etme, ben bu tur sorunlari cok gordum, hemen hepsi
duzelir vs - daha sonra da bir ilac vermis 1 hafta kullanip
kontrole gelmesini emretmis. Bizim adam, bir hafta sonra gelmis,
demis:
- Doktor hanim benim sorunda hic bir degisiklik olmadi
doktor sasirmis, demis baska ilac ekleyelim bakalim,
bir hafta sonra tekrar gel. Adam bir hafta sonra gelmis,demis
- Hic bir degisiklik yok-. Bizim doktor iyice sasirmis,
demis sunu da kullan bakalim tekrar gel kontrole. Adam
yine gelmis haftasina, demis
- Yok bir degisiklik-. Bizim doktor iyice sasirmis,
kafayi yiyecek, demis
- Ben hic boyle vaka gormedim, gel beni yap, gormek
istiyorum nasil beceremiyorsun.- Adam acmis baslamis
bizim doktor hanimla mercimeği fırına vermeye,
bizim doktor iyice saskin, dondurmus kafasini, demis
- Hani beceremiyordun, bal gibi yapıyorsun- demis. Adam da:
-Doktor hanim, bulamıyorduk ki yapalim

&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&

Külkedisi ocak başında oturup ağlıyor. Birden parıltılar içinde bir peri gelir.
- "Kızım neden ağlıyosun?"
Külkedisi aglayarak cevap verir:
- "Peri anne ne olur beni baloya gönder!!!"
Peri değneğini külkedisinin başına dokundurur ve ortaya dünyalar güzeli bir kız ortaya çıkar. Artık külkedisi baloya gitmek için hazırdır. Ama külkedisi hala ağlıyor. Peri:
- "Nen var kızım neden ağlıyosun. Baloya gidebilirsin artık."
Külkedisi:
- "Kanamam var peri anne baloya gidemem."
Peri külkedisine balkabağından tampon yapar. Peri:
- "Kızım saat 12 den önce dönmeyi unutma.."
Külkedisi baloya gider, prensle çok güzel vakit geçirir. Saat 12'yi geçmiştir ve külkedisi öldü....
(neden mi??? tampon bal kabağına dönüşür...)

&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&

İngiltere'nin saygın kiz kolejlerinden birinde biyoloji öğretmeni öğrencilerden Miss Perkins'a:
-"Soyle bakalim, insan vucudunda uyarıldığında normal büyüklüğünün altı katına ulaşan organ hangisidir?"
Ögrenci yüzü kızararak:
-"Bana bu soruyu sordugunuzdan ailemi haberi olacak"
demiş.Öğretmen başka bir öğrenciye dönmüş ve:
-"Sen söyle Miss Sarah"
demiş.Sarah:
-"Loş ışıkta gözbebeği"
yanıtını vermiş.Ögretmen aferin dedikten sonra Miss Perkins'a dönmüş ve:
-"Sana üç sey soyleyeceğim"
demiş:
1-Dersine hiç çalışmamışsın, bundan ailenin haberi olacak..
2-Aklın fikrin sürekli kötü şeylerde.
3-İlerde çok büyük hayal kırıklığına uğrayacaksın...

&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&

Her öğrenci evinde muhakkak 'nöbetçi sistemi' uygulanır ve günün nöbetçisi, resmi köle statüsünde kullanılır. Yemek sırasında en az elli kere mutfağa gönderilir.

· Evdekilerin temel gıda maddeleri yumurta ve patatestir. Bu ikisinin birleşiminden 12 çeşit yemek yapılabilir. Çay yemekten sonra değil, yemekle birlikte içilir.

· Her gece kesinlikle saçma sapan bir tartışma konusu açılır. (Düşünmüyorum o halde yok muyum yani? Dünya döndüğü için mi güzel? Attan inip eşşeğe binilir mi?)

· Her evin muhakkak suyu, çayı deviren bir sakarı vardır. Ha bi de işlerden kaytaran tembeli bulunmaktadır.

· Yemek yapmaya karar verilir ve yemek yapmaya başlandığında eksikler ortaya çıkar, zamanla yarışarak yemek tamamlanır.

· Kesinlikle ama kesinlikle temiz çatal, kaşık, tava kalmayıncaya kadar bulaşıklar yıkanmaz.

· Her sabah derse geç kalınır ve öğle kalkıp okula yemek yemeğe gidilir. (Okulun yemeği ucuz olduğu için...)

· Sınav dönemlerinin favori cümlesi "bu gece yatmıycam ders çalışcam"dır. Gece yatılmaz ama ders de çalışılmaz.

· Evin duvarları vize-final tarihleri, ilginç sözler, nöbetçi listesi, harcama listesi gibi yazılı belgelerle süslüdür.

· Öğrenci evinin, öğrenci misafirleri de eksik olmaz ve gelen misafire önce "bi kola al da içelim"diye başlanılan ısmarlatma olayına, iyice sövüşleninceye kadar devam edilir.

· Ev genelde bodrum ve giriş katta olduğundan, pencereden girilebilir özelliktedir. (Her ihtimale karşı bi pencere muhakkak içeriden kilitlenmeyerek açık bırakılır.) Dış kapı ise zaten kilitlenmez.

· Ev fertlerinin aşağı yukarı tamamı leyla gibidir, yani aşk trafiği yoğundur. Kimininki platoniktir, kafayı yer ve yedirtir, kimi romantik takılır, şiirler ezberlenir, kimi ise akşam ansızın nişanlı olarak eve dönebilir.

En son DaRk KiNq tarafından C.tesi Ekim 04, 2008 8:45 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 4 kere değiştirildi
Krauser
Moderatör
Moderatör
Krauser

Erkek
Lakap : At HiRSiZi
Rep :
Fıkra Ve Espiriler Left_bar_bleue750 / 100750 / 100Fıkra Ve Espiriler Right_bar_bleue

Ruh hâli : Fıkra Ve Espiriler Dagini10
Tuttuğu takım : Fıkra Ve Espiriler 1444

Fıkra Ve Espiriler Empty
MesajKonu: Geri: Fıkra Ve Espiriler   Fıkra Ve Espiriler EmptyC.tesi Ekim 04, 2008 7:27 pm

Sabit başlık yaptım bile Very Happy
DaRk KiNq
Üye Adayı
Üye Adayı
DaRk KiNq

Erkek
Rep :

Fıkra Ve Espiriler Empty
MesajKonu: Geri: Fıkra Ve Espiriler   Fıkra Ve Espiriler EmptyC.tesi Ekim 04, 2008 7:29 pm

Krauser demiş ki:
Sabit başlık yaptım bile Very Happy

Teşekkürler Krauser

Hocanın bir gün kadıya işi düşmüş.Demişlerki kadı haraç ve rüşvetyiyen bir adamdır.Bir çömlek bal götür yoksa işin hallolmaz Hoca sinirlenmiş bir boş kavanoz almış ve içini balçıkla doldurmuş ve üstüne halis oğul bal sıvamış.Gitmiş kadıya cömleği bir yana koymuş başlamış derdini anlatmaya tabi kadının gözü baldaymış.Hemen ilamı vermiş .Ve bal kadının evine gitmiş . Kadı sofrada balı açmış ve ne görsün incecik balın altında bi de ne görsün balçık var. Kadı mübaşire çobuk o nasreddini buraya çağır ilamda hata olmuş düzelteyim. Ertesi gün mübaşir nasreddini bulur ilamda bir hata olmuş vericimişsin kadı söyledi
Nasreddin : git kadıya söyle hata ilamda değil bal çömleğinde

&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&

Hoca bir gün boş bir bostana dalar yolar temizler bostanda ne varsa marullar patlıcanlar salatalar. Doldurur bir çuvala tıka basa tam yükü yüklenecekken Çam yarması bir adam peyda olur herif der ne arıyorsun burada hoca bir düşünür ve cevabı bulur Der ki:

-Dün bir rüzgar çıkmıştı ya o attı beni buraya
-Demek seni buraya atan rüzgar peki ya bu patlıcanlar marullar onları da hep rüzgarmı kopardı

-Evet biraz fazlaca esiyordu beni öteye beriye savurdu neye uğradığımı bilemedim bari şunlara tutunayımm dedim neye tutundum sa elimde kaldı.

Bunun üzerine bostancı kızar:

-Peki çuvala koyan da mı rüzgar söyle kim doldurdu çuvala bunu?
Hoca tatlı tatlı kaşır burnunu
sonra döner der ki:
-ilahioğlum işte ben de onu düşünüyorum ya......

&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&

Hocanin iki karisi varmis.
Bir gün 'en cok hangimizi seviyorsun'diye sorarlar hoca söylemek istemez.

yeni karisi:
-ikimizde göle düssek,önce hangimizi kurtarirdin? demis.

hoca eski esine, 'sen biraz yüzme biliyordun degil mi? der.

&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&

Birgün bir fakir bir adam elinde sağdece kuru bir ekmekle yürürken bir lokanta görmüş çook güzel yemekler pişiyormuş.Adam dayanamayıp ekmeğini yemeğin buharına tutup tutup yiyormuş bunu
aşçı görmüş demişki;
AŞÇI: -Burda ne yapıyorsun.
ADAM: -Yemekler çok güzeldi bende ekmeğmi buharına tutuyordum.
AŞÇI: -O zaman parasını ver!!!
ADAM: -Ben birşey yapmadımki sadece ekmeğimi buharına tutup yedim.
AŞÇI: -O zaman kadıya gideceğiz.

Demiş;
Adamla aşçı gitmişler kadıya. aşçı kadıya söylemiş kadı(hoca) aşçıya yakalaş demiş aşçı hemen yanına gitmiş hoca içi para dolu kese çıkarmış hoca aşçıya kulağını yaklaştır demiş. aşçı yaklaştırmış hoca keseyi biraz sallamış aşçı sormuş hocam siz bana vermedinizki demiş. Hoca eeee o senin yemeğinin buharını almış sende paranın sesini alırsın demiş...

Nasreddin Hoca bir gün heybe almak için pazara gider. Güzel bir heybe görüp pazarcı ile pazarlık yapar ve 1 akçeye anlaşırlar. Tam oradan ayrılacaktır ki daha güzel bir heybe dikkatini çeker:

- Kaç akçe şu heybe muhterem?
- 2 akçe hocam.
- Aldım gitti, diyen hoca elindekini bırakır ve onu alıp tam gidecekken pazarcı seslenir:

- Hocam. Bu heybe 2 akçe. Sen 1 akçe verdin.

Hoca sinirlenir:
- Bre cahil adam! Sana önce 1 akçe verdim. Sonra da 1 akçelik heybe bıraktım! İkisi eder 2 akçe. Daha benden neyin parasını istersin!

En son DaRk KiNq tarafından C.tesi Ekim 04, 2008 8:46 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
DaRk KiNq
Üye Adayı
Üye Adayı
DaRk KiNq

Erkek
Rep :

Fıkra Ve Espiriler Empty
MesajKonu: Geri: Fıkra Ve Espiriler   Fıkra Ve Espiriler EmptyC.tesi Ekim 04, 2008 7:48 pm

Hoca, küçük yasta da beklenmedik sakalar yapar, etrafindakileri sasIrtIrmIs. AnasI terzi çIraklIgIna vermis onu. Bir, iki yIl derken, kadIncagIz sormus:

"Oglum neler ögrendin? Anlat da sevineyim."

"Olur, anacIgIm." demis Hoca. "Simdilik isin yarIsInI ögrendim. Dikilmis seyleri söküyorum. Ömrüm de yeterse, elbise dikmeyi de tez zamanda ögrenecegim."

Hoca aksamleyin eve dogru yururken, baklava seven bir koyluyle karsilasir.

-Hoca, kisa bir sure once bir adam buyuk bir tepsi baklava goturuyordu...

-Beni ilgilendirmez!

-Fakat adam tepsiyi sizin eve goturuyordu.

-O zaman seni ilgilendirmez!

Lazın eczanesine eli silahlı, yüzü kadın çoraplı iki soyguncu girmiş ve ellerindeki silahi Laza doğrultup:

- Çabuk kasadaki herşeyi ver !

- Özür dilerim, reçetesiz hiçbirşey vermiyoruz.

Temelle İdris meyhaneye girdiler. Rakılar geldi...
Yarım saat sonra İdris sordu:
-Söyle pakayum, bir bir daha ne eder?
-İçi dedi, Temel.
İdris bıçağını çekip Temeli vurdu.

Karakolda komiser gürledi:
-Arkadaşını neden öldürdün?
İdris içini çekti:
- Çok şey pileydu!

Temel akciger kanseri olmus Doktorlar iki aydan daha fazla yasaman mucize olur demisler ve umitsiz oldugu icin tedaviye de son vermisler.Olecegini anlayan Temel , butun esiyle dostuyla helallesmeye karar vermis. Fakat bizim Temel gordugu herkese kendisinin AIDS hastaligina yakalandigini ve iki ay icinde olecegini anlatiyor ve helal etmerini istiyomus haklarini. Tabii bunu duyanlar Temel'e helallik veriyorlarmis ama bir yandan da elini bile son bir defa sikip,kucaklasmaktan kaciniyorlarmis.Temel'in en iyi arkadasi Dursun Temel'in bu yaptigini duyunca sormuş:
- Yaw Temel, anladik sen Kanser oldun olecen, neden millete AIDS oldum diyon, bak herkesi bir korku sardi demis.
Temel;

- Yaw Tursun, oyle de oleceeezzz boyle de olecez, bari kariyi saglama alalim dedim.

&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&

Çocuk okula gelir, tabii bizimki ilkokul talebesi, ama her tarafi yara bere icinde, hoca sorar

-oğlum ne oldu sana?,

-Babam dövmiştir.

Hoca sorar:

-Niye oğlum?

-Valla bilmiyom hocam aksam evde yatiyik biraz sonra babamin sesini duyuyom, Ali uyudun mi Ali'den ses cikmiy Veli uyudun mi, e Veli'den de ses cikmiy Memed uyudin mi Memed'den de ses cikmiy Şehmus uyudin mi diy, ben de yok buba uyumadim diyrem oda geliy beni döviy.

Bunun uzerine hoca, bak Sehmus bu gibi durumlarda uyumasan da ses etmemek lazimdir der. Sehmus kafa sallar eve gider, ertesi gun okulda Sehmus daha fena dovulmus olarak gelir. Bunu goren hoca merakla gider yanina ;

-Sehmus ne oldi kim yapti,der. Sehmus:

-Bubam yapmistir.

-Niye Sehmus ne oldi? Sehmus anlatir:

-Hocam aksam evde yatiyik biraz sonra yine babam in sesini duyuyom, Ali uyudun mi Ali' den ses cikmiy Veli uyudun mi e Veli'den de ses cikmiy Memed uyudin mi Memed'den de ses cikmiy Seyhmus uyudin mi diy, ben de uyumadim ama hic ses itmedim

Bunun uzerine anam ile bubam bir giprasmaya basladiler anlamadim ne oliy biraz sonra anam dedi ki, la ihsan ben geliyom, bubam da haticem ben de geliyom dedi ben de ula nereye gidiyonuz ben de Geliyom dedim...

En son DaRk KiNq tarafından C.tesi Ekim 04, 2008 8:46 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
DaRk KiNq
Üye Adayı
Üye Adayı
DaRk KiNq

Erkek
Rep :

Fıkra Ve Espiriler Empty
MesajKonu: Geri: Fıkra Ve Espiriler   Fıkra Ve Espiriler EmptyC.tesi Ekim 04, 2008 7:52 pm

Temel'in askerlik yaptığı bölükte bir gün Temel'in arkadaşının babası ölür.
Komutanları der bunu alıştıra alıştıra kim söler.
Birden Temel akılarına gelmiş.Temel'i çağırmışlar. Anlatmışlar durumu.
Temel hemen arkadaşı cemali yanına çağırır.
- Ula Cemal Senin Amcan Varmudur?
Vardur.
Dayin Varmudur?
Vardur.
Teyzen Varmudur?
Vardur.
Annen Varmudur?
Vardur.
Baban Varmudur?
Vardur.
Nah Vardur!

&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&

Askeri bir birlikte tören geçişi sırasında komutanın yanındaki karısını gören bizim abaza askerlerden biri "ben karıyı sikerken kıvılcım çıkartırım " diye yüksek sesle konuşurken komutan duyuyor.

çağırın ulan şu askeri deyip bizim abazanı apar topar getiriyorlar. "sik lan benim karıyı ama kıvılcım çıkaramazsan ben seni sikerim" diyor.

bizim asker başlıyor düşünmeye nasıl yapsada kıvılcım çıkarsa?, babasına haber yolluyor bu işi nasıl halledeyim baba diye. babasıda ona ateş böceklerini bir kavanoza doldurmasını ve her vuruşta bir tane serbest bırakmasını söylüyor.

bizim abaza denileni yapıyor. ve komutanın karısını sikerken her vuruşta bir tane ateş böceğini serbest bırakıyor. orda gözcülük ve sayım yapan asker "vuruş bir kıvılcım bir" sayım yapıyor.
vuruş iki kıvılcım iki
vuruş üç kıvılcım üç
vuruş dört kıvılcım dört
....
derken bizim abaza boşalıyor ve kavanozu yere düşürüyor.ateş böcekleride birden uçuşuyor.bunu gören gözcü
"VURUŞ YİRMİ. AM İNFİLAK ETTİ" diye tekmil veriyor.

Temel askerde albayın postasıdır ve odasının önünde durur bu sırada
karşıdan bir başçavuş ve bir binbaşı gelmektedir
başçavuş ve yüzbaşı temele :

-albay içerdemi
-temel: içerde olması lazım bir bakayım der
kapısını çalar selap verip albaya

-gomutanım dışarda 6kazıklı ve bir yürüyen galaksi sizi sormaktadır.

Birgün ali askerdeyken komutanın postacısıymış, o günlerde komutanının tayini çıkacakmış buda yeni tayin yerini öğrenmeye gitmek için hazirlanırken aliyi yanına çağırmış. Bak Ali oğlum biliyorsun yengen hamile bundan önceki çocuklarım hepsi kız eğer yengen doğum yaparsa oğlan olursa bana mektupta dersinki; komutanım beklediğin bisikilet geldi yazarsın ben anlarım. Yoksa arkadaşlar erkek oğlum olduğunu duyarlarsa ziyafet isterler tamammı deyip gider.

Aradan zaman geçer yenge doğum yapar ama gene kız olur Aliyi bir düşünce alır gider. Mektupta kamyonun geldi desem olmaz minübüsün geldi desem anlamaz tam o anda aklına; komutanım beklediğin bisikilet geldi ama ponpasıyla çantası eksik geldi der.

&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&

Erler sabah yoklamasında, çavuş içlerinden birine soruyor;

- Söyle bakalım nerdensin ?

- Maraş'lıyım komutanım..

Çavuş sinirleniyor ve askere okkalı bir tokat atıyor. Ardından tekrar soruyor

- bir daha söyle bakalım nerdensin ?

- Maraş'lıyım komutanım..

Çavuş bu sefer iyice hiddetleniyor ve askere okkalı bir tokat daha atıyor. Ardından tekrar soruyor

- ulan sona son defa soruyorum nerelisin ?

- Kahramanmaraş'lıyım komutanım..

- Hah şimdi oldu diyor çavuş ve yanındakine soruyor,

- Oğlum sen nerelisin ?

- Kahramansinop'luyum komutanım !

Askerlik yapan Temel bankadan para çekecek, kimliği yok, alamıyor. Bir asker arkadaşını getirmesini,kimliğini ispatlamasını önermişler.

-Mümçün değil.

-Neden?

Pen porozancibaşiyim. Hersabah beşde, her akşam da en güsel dizilerin tam ortasında ottururum aleti..

En son DaRk KiNq tarafından C.tesi Ekim 04, 2008 8:47 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
DaRk KiNq
Üye Adayı
Üye Adayı
DaRk KiNq

Erkek
Rep :

Fıkra Ve Espiriler Empty
MesajKonu: Geri: Fıkra Ve Espiriler   Fıkra Ve Espiriler EmptyC.tesi Ekim 04, 2008 7:59 pm

Huzurevinin bahçesinde iki tonton yaşlı adam bi banka oturmuş
laflıyorlar,

-Aaah ah.. yaş oldu 73.. elim ayağım tutmuyor, her tarafım ağrıyor..
benle aynı yaşta değil misin ya sen kendini nasıl hissediyorsun?

-Yeni doğmuş bir bebek gibi..

- A aa? Nasıl yani?

- Kafada saç yok, ağızda diş yok, galiba az önce de altıma yaptım....

&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&

Birini döven bir adam hakimin karşısına çıkarılmış,
Hakim sormus :
- Nerede yasiyorsun?
- Orda burda...
- Ne is yaparsin?
- Onu bunu...
- Barda dövdügün adami önceden taniyor musun?
- Söyle böyle...
- Ne demek yani nerden taniyorsun?
- Ordan burdan...
Hakim artik dayanamamis :
- Anlasildi, götürün bu adami tikin iceri!..
2 jandarma adamin koluna girmis gotürürlerken adam hakime seslenmis:
- Heeeey bi dakika!.. Ne zaman çikicam ben burdan!..
Hakim de ona seslenmis:
- BUGÜN YARIN!...

&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&

Taksi ışık için durmuş, adamda kapıyı açıp içeri binmesi ile kapıyı
kapatmış, araba hareket etmiş.. "10 saniye gecikseniz hareket etme zorunda kalacaktım. Harika bir zamanlama!" demiş şoför.. "Tıpkı Bill gibi!"
"Kim?"
"Bill Smith.. O her şeyi mükemmel yapan biridir..!"
"Poh!" demiş adam, "Herkesin yapamadığı bir şeyler vardır..!"
"Bill için bu kural geçerli değildir!" demiş şoför.. "Muhteşem bir
sporcudur.. Teniste üstüne yoktur, Pavarotti gibi şarkı söyleyebilir,
Broadway starları gibi dans edebilir!"
"Bill gerçekten acayip biriymiş!" demiş adam..
"Oh! evet!" diye devam etmiş şoför,"Bill'in müthiş bir hafızası
vardır,
herkesin yaş gününü hatırlar, şarap konusunda bir numaradır, ne hangi çatalla yenir, bilir.. Her şeyi tamir edebilir.. Benim gibi beceriksiz
değildir.. Ben bir sigorta değiştirsem mahalle kararır.."
"Bu Bill'i çok iyi tanıyorsun" demiş müşteri..
"Yooo" demiş, şoför.. "Hayatımda hiç görmedim!"
"Peki, nasıl bu kadar çok şey biliyorsun hakkında?"
"Sorma!" demiş şoför, "Onun eski karısıyla evliyim!.."

Adamın biri falcıya gitmiş. Falcı adama ileride milyonlarca insanın ölümüne sebep olacağını söylemiş. Adam pişmanlıkla dışarı çıkmış ve insanlara acıyarak intihar etmeye karar vermiş.

Tren rayının üstüne yatmış ama o da ne! Küçük bir çocuk da kendini raya atmış, intihar edecek. Adam hemen gidip çocuğu kurtarıyor ve çocuğun ismini soruyor. Çocuk cevap veriyor : " Adolf efendim "

Ismail isminde bir adam olum doseginde karisina :
- "Karicigim, ben olmek uzereyim. Tanriya dua ettim, eger karim ben
oldukten sonra bir erkekle yatarsa ahirette kendi etrafimda bir kez
donecegim. Eger benim obur duyada rahat etmemi istiyorsan lutfen
benden sonra hic bir erkekle yatma olur mu?" Kadin:
-"Kocacigim o nasil soz, tabii ki sana oldukten sonra da sadik
kalacagim", der ve Ismail olur. Yillar sonra kadin da olur ve obur
dunyaya gider kocasini aramaya baslar. Kapidaki gorevliye sorar:
-"Kocami ariyorum ismi Ismail", Gorevli:
- "Hangi Ismail? hanimefendi, burda milyonlarca Ismail var." Kadin:
- "Arasira kendi etrafinda bir kez donen birisidir." Gorevli:
- "Ha, sen topac Ismail i ariyorsun, az ileride".

Bir hippi, Michael Jordan, Bill Gates ve Dalai Lama aynı uçakta yolculuk ediyorlarmış.

Oldukça yüksek bir irtifada uçarlarken, uçağın motorları birdenbire bozulmuş ve uçak hızla düşmeye başlamış. Pilot büyük bir telaşla yolcuların yanına gelmiş. "Beyler" demiş "biraz sonra yere çakılacağız ve sadece dört tane paraşütümüz var, biri bende!" deyip paraşütü ile uçaktan atlamış.

Michael Jordan hemen ayaga fırlayarak "Beyler" demiş
"Biliyorsunuz ben dünyanın en büyük sporcusuyum ve dünyanın benim gibi insanlara ihtiyacı var" ve bir paraşüt kapıp uçaktan atlamış.

Derken, Bill Gates de hemen ayaga fırlamış "Beyler" demiş
"Biliyorsunuz ben de dünyanın en zeki adamıyım ve dünyanın benim gibi zeki insanlara ihtiyacı var" ve o da paraşütlerden birini kapıp
atlamış.

Dalai Lama ve hippi birbirlerine bakmışlar. Dalai Lama "Evlat, ben
oldukça verimli ve bereketli bir hayat yaşadım, gerçek aydınlığı
buldum. Oysa senin önünde uzun ve güzel bir hayat var. Paraşütü al ve atla, kendini kurtar"

Hippi gülmüş:
"Endişelenme dede, kendini dünyanın en zeki adamı sanan, az önce benim sırt çantamla atladı!"....

En son DaRk KiNq tarafından C.tesi Ekim 04, 2008 8:47 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Krauser
Moderatör
Moderatör
Krauser

Erkek
Rep :
Fıkra Ve Espiriler Left_bar_bleue750 / 100750 / 100Fıkra Ve Espiriler Right_bar_bleue

Fıkra Ve Espiriler Empty
MesajKonu: Geri: Fıkra Ve Espiriler   Fıkra Ve Espiriler EmptyC.tesi Ekim 04, 2008 8:07 pm

Yaptığın paylaşımlar için teşekkür ediyorum ve konuyu devam ettirdiğin için helalinden bende 15 rep kazandın Very Happy
DaRk KiNq
Üye Adayı
Üye Adayı
DaRk KiNq

Erkek
Rep :

Fıkra Ve Espiriler Empty
MesajKonu: Geri: Fıkra Ve Espiriler   Fıkra Ve Espiriler EmptyC.tesi Ekim 04, 2008 8:16 pm

Krauser demiş ki:
Yaptığın paylaşımlar için teşekkür ediyorum ve konuyu devam ettirdiğin için helalinden bende 15 rep kazandın Very Happy

Saolun lol!

Nasreddin Hoca ile arkadaşları Konya'da bir eve akşam yemeğine davet edilmişler. Ev eski ve ahşap, bastıkça tahtalar gıcırdıyor, hoca laf atmış :
-Evin tahtaları ses veriyor!
Adam ukala ya :
-Bizim ev pek sofudur, ara sıra zikreder!
Hoca laf altında kalır mı :
-Ya aşka gelip secdeye varırsa?

Bir gece hoca karısı ile konuşurken şöyle demiş:
-Yarın hava yağmurlu olursa oduna, açık olursa tarlaya gideceğim.Karısı çıkışmış:
-Efendi inşallah de! Hoca hiddetlenmiş:
-Niçin inşallah diyeyim hatun? İki işten biri mutlaka olacak, ya o, ya bu!
Ertesi gün hava yağmurlu olduğu için ormana gitmek üzere sabahleyin erkenden evden çıkmış, biraz gittikten sonra yolda bir sipahiye rast gelmiş. Atın üzerindeki sipahi seslenmiş Hocaya:
-Bana bak baba! Filan köye nerden gidilir? Hoca da ilgisiz bir tavırla cevap vermiş:
-Bilmem.Sipahi yoluna devam etmek isteyen Hocayı bırakmamış ve kamçıyla birkaç defa şiddetle vurduktan sonra bağırmış:
-Seni gidi hain herif seni! Bilmezsin ha! Çabuk düş önüme! Sen beni ta o köye kadar götüreceksin!.Hoca bu emri yerine getirmezse başına neler geleceğini düşünerek sipahinin önüne düşmüş ve hayli uzakta bulunan köye kadar götürmüş. Fakat vakitte bir hayli geç olduğu için artık ormana gidememiş, doğruca evine gelmiş. Kapıyı çalınca karısı içerden seslenmiş:
-Kim o ? Hoca da suçlu suçlu karşılık vermiş:
-İnşallah benim hatun, aç kapıyı!

İstanbul'da üniversitede okuyan genç kız Ankara'daki babasına telefon etmiş;
- ''Baba, merhaba Ben Lale''.
- ''Ooooo Güzel kızım benim. N'abersin bakalim?''.
- ''Hiç sorma babacığım. Hiç keyfim yok valla''.
- ''Hayırdır? Bi sorun'mu var?''.
Kız ağlamaya başlar babası ise üzüntü ve meraktan kafayı yemektedir;
- ''N'ooldu kızım? anlatsana''.
- ''Murat evi terketti. Boşanmak istiyormuş''.
- ''Ne evi lan? Ne boşanması? Sen ne zaman evlendin'de bosaniyorsun''.
- ''Hani senin hiç hoşlanmadığın esrarkeş çocuk vardı'ya ben onunla evlendim''.
- ''iyi halt ettin, zilli neyse, artık yapacak bi şey yok. Versin mahkemeye, hemen boşanın''.
- ''Boşanalım ama benden 10 milyar istiyor. Eğer vermezsem, iyi zamanlarımızda çektiği çıplak fotoğraflarımı internetten herkese yollayacakmış''.
- ''Püüh. Rezil... Çıplak fotoğraf çektirdin, öyle mi?''.
- ''Ama babacığım O benim kocamdı. Ne biliyim böyle bir puştluk yapacağını''.
- ''Peki Olan olmuş artık. Yarın havale ederim parayı ögleden sonra Bankaya gidip çekersin sonra da alıp yakarsın o kahrolası fotografları''.
- ''Sağol baba Eeee şey bi'de kürtaj için 2 milyara ihtiyacım var''.
Adam artık iyice fenalaşır. Boğuk bir sesle konuşur;
- ''Kürtaj'mı? Bi'de hamile'mi kaldın o çocuktan sen?''.
- ''Aslında ondan değil... Zenci bi çocuk vardı... Zaten o yüzden ayrılıyoruz'ya''.
Adam bayılmak üzeredir. Nabzı yükselir, tansiyonu düşer, artık inleyerek konuşmaktadır;
- ''Biz seni oraya okumaya yollamıştık. Sen ne haltlar çevirmişsin. Allahım nedir bu başımıza gelenler okulu bitirir bitirmez Ankara'ya dönüyorsun, yoksa kırarım bacaklarını''.
- ''İstersen hemen dönebilirim babacığım. Ben geçen yıl okuldan atıldım çünkü''.
Adam masanın üzerindeki soğuk su dolu sürahiyi başından aşağıya devirir ve ancak bu şekilde konuşmasını sürdürür;
- ''Okuldan'mı atıldın? Hani birlikte avukatlık yapacaktık, zilli? Eh ulan sen hele bi gel buraya ben sana yapacağımı bilirim. Evden dışarıya adım attırmiycam sana ilk isteyenle'de evlendiricem''.
- ''O iş zor be baba biliyorsun, moda oldu, artık evlenmeden önce eşler birbirlerinden sağlık raporu istiyorlar pek iyi bi rapor sunacağımı zannetmiyorum ben''.
- ''Allahım, çıldıracağım bir de cinsel hastalıklar haaa... kesin o zencidendir''.
- ''Çok pis arkadaşları vardı. Bilmem artık hangisinden kapmışımdır''.
Güm diye bir ses duyulur. Adam kısa bir süre için kendinden geçmiştir ancak hemen kendisini toparlayıp tekrar telefonu alır.
- ''Hemen bu akşam dayını yolluyorum oraya seni alıp gelecek. Adresini ver bakim''.
- ''Mahmutpaşa Karakolu'ndayım gelirken kefalet için de biraz para getirsin yanında''.
- ''Karakol'mu? bi'de karakola'mı düştün layyynnn? Ne yaptın?''.
- ''Dün kafam çok bozuktu, çok içmişim. Araba kiralayıp dolaşmaya çıktım. O kafayla Arnavutköy'de kokoreççi dükkanına girdim. Ama neyse'ki kimse ölmedi. Dükkan sahibiyle kiralık araba firmasına biraz para vermek gerekir sanırım''
Adam artık iyice fenalaşmıştır. Hatta fenalaşmak ne kelime adeta kahrolmuştur. Telefonda kısa bir sessizlik olur. Kız tekrar konuşmaya başlar;
- ''Babacığım sakın üzülme bütün bunlar bir şakaydı. Ben sadece sınıfta kaldığımı söylemek için aramıştım''.
Bunun üzerine adam sevinçle ve mutlulukla haykırır;
- ''Canın sağolsun be güzelim, boşveeerrr. Okul'da neymiş? Hiç mühim değil, tatlı canın sağolsun senin''...

Bir gün Nasreddin Hoca ve arkadaşları iddiaya tutuşmuşlar. Eğer Hoca karanlık ve soğuk bir gecede, sabaha kadar köy meydanında bekleyebilirse arkadaşları ona güzel bir ziyafet çekecekmiş. Şayet bunu beceremezse o, arkadaşlarına ziyafet çekecek. Kararlaştırılan gün Hoca meydanın ortasında, sabaha kadar tir, tir titreyerek beklemiş. Sonra yanına gelenlere :
- Tamam demiş. İddiayı kazandım.
- Ne oldu ne yaptın demişler.
- Bekledim sabaha kadar demiş.
- Hayır demişler. Sen uzaktaki bir mum ışığı ile ısınmışsın. İddiayı kaybettin! Ziyafetimizi hazırla. Hoca çaresiz kabul etmiş. Ziyafet vakti kocaman bir kazanın altına minicik bir mum koymuş. Güya yemek pişirecek.
- Ne yapıyorsun? demişler. Kıs, kıs gülerek cevap vermiş :
- Bu mum sıcağıyla size yemek pişireceğim arkadaşlar. Uzaktaki bir mum ışığıyla ben nasıl ısındıysam, bu kazandaki yemek de öyle pişecek!...

Bir fabrikada imalat hattındaki çok önemli olan ana makinalardan
biri arızalanınca fabrikadaki tüm üretim de durdu. Mevcut teknisyenler makineyi çalıştırmak için çok uğraştılar, ancak ne yaptılarsa nafile, bir türlü başaramadılar. Sonunda dışarıdan uzman
çağırdılar.
Uzman gelip makineyi inceledi. Durumuna baktı. Sonra çantasından
bir çekiç çıkardı. Elinde çekiçle makineye yaklaştı. Makinenin
belli bir noktasına elindeki çekiçle dikkatlice sert bir vuruş yaptı. Makine hemen çalışmaya başladı ve hiçbir arıza olmamış gibi devam etti. Fabrika tekrar harekete geçti. Uzman fabrikadan ayrıldıktan iki gün sonra faturasını gönderdi :
"Hizmet bedeli karşılığı 1.000 USD (bin dolar)" Fabrika müdürü bu faturaya çok kızdı. Tepesi attı ve bir çekiç darbesi için bin doları çok buldu. Uzmandan ayrıntılı fatura göndermesini istedi. Uzmandan bir gün sonra aşağıdaki ayrıntılı fatura geldi :
Makineye cekiçle vurma bedeli.............. 1 $
Nereye vuracağını bilme bedeli........... 999 $
Toplam....................................... 1.000 $

Bektaşi ile hacı Osmanlı zamanında ramazanda içki içerken yakalanırlar. Kadı yaptıklarının cezasının ne olduğunu bilip bilmediklerini sorar bunlara.
Hacı af diler şeytana uyduk kadı efendi der ve hacıya idam cezası verir.
Bektaşiye sıra gelir;
-Kadı efendi ben gayri-müslümün bana oruç farz değil der.
Kadı Bektaşiyi serbest bırakır.
Bektaşi kadıya sorar;
- Kadı efendi ben de şehadet getirsem müslüman olsam arkadaşımı da bağışlar mısın?
Kadı efendi düşünür gavuru müslüman yapmanın ona sağlayacağı sevabı hesap eder ve hacıyıda affeder.

Kadının huzurundan ayrıldıktan sonra hoca şaşırararak bekaşiye sorar;
-Sen ne biçim adamsın be bir dinli oluyon bir dinsiz, sende iman yokmu bire münafık deyip azarlar. Bektaşi;
- Gavur oldum kendimi , müslüman oldum seni kurtardım. Sen ne işe yaradın...

&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&

Diktatör bir akşam meyhaneden içeri girer.Tezgahtara yaklaşır.Hafif içkili bir sarhoşun yanına çöker.Oradan buradan konuşurlarken sorar :
-Böyle her gün içmek için ne kadar kazanıyorsun?
Sarhoş :
-Günde 2 bin lira.
-Peki kemerleri biraz sıkalım diye ücretleri azaltıp, koşulları ağırlaştırsak, ne kadar kazanırsın?
Sarhoş :
- 4 bin lira.
-Peki biraz daha sıkarsak kemerleri?
-O zaman 5 bin liraya para demem.
Diktatör kızar :
-Bu ne biçim iş. Köküne kadar sıkarsak?
-O zaman muhakkak 10 bin lira kazanırım.
Diktatör şaşırmıştır. Adamın ne iş yaptığını çok merak etmiştir. Sorar :
-Şeytan mısın, nesin. Ne iş yapıyorsun?
—Mezarcıyım!

En son DaRk KiNq tarafından C.tesi Ekim 04, 2008 8:49 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 2 kere değiştirildi
Admin
Admin
Admin
Admin

Erkek
Rep :
Fıkra Ve Espiriler Left_bar_bleue999 / 100999 / 100Fıkra Ve Espiriler Right_bar_bleue

Ruh hâli : Fıkra Ve Espiriler Parano10

Fıkra Ve Espiriler Empty
MesajKonu: Geri: Fıkra Ve Espiriler   Fıkra Ve Espiriler EmptyC.tesi Ekim 04, 2008 8:32 pm

Darkkk arkaşımız lütfen yazılarını siyah yazma gözükmüyor...
http://uslanmazki.yetkinforum.com
DaRk KiNq
Üye Adayı
Üye Adayı
DaRk KiNq

Erkek
Rep :

Fıkra Ve Espiriler Empty
MesajKonu: Geri: Fıkra Ve Espiriler   Fıkra Ve Espiriler EmptyC.tesi Ekim 04, 2008 8:37 pm

Admin demiş ki:

tamam, bu nasıl ???
Krauser
Moderatör
Moderatör
Krauser

Erkek
Rep :

Fıkra Ve Espiriler Empty
MesajKonu: Geri: Fıkra Ve Espiriler   Fıkra Ve Espiriler EmptyC.tesi Ekim 04, 2008 8:38 pm

DaRk KiNq demiş ki:
Admin demiş ki:

tamam, bu nasıl ???

Bu güzel fakat İtalik yapmazsan daha güzel olabileceği kanısındayım..
DaRk KiNq
Üye Adayı
Üye Adayı
DaRk KiNq

Erkek
Rep :

Fıkra Ve Espiriler Empty
MesajKonu: Geri: Fıkra Ve Espiriler   Fıkra Ve Espiriler EmptyC.tesi Ekim 04, 2008 8:39 pm

Krauser demiş ki:
DaRk KiNq demiş ki:
Admin demiş ki:

tamam, bu nasıl ???

Bu güzel fakat İtalik yapmazsan daha güzel olabileceği kanısındayım..

bu sefer tam oldu heralde
Krauser
Moderatör
Moderatör
Krauser

Erkek
Rep :

Fıkra Ve Espiriler Empty
MesajKonu: Geri: Fıkra Ve Espiriler   Fıkra Ve Espiriler EmptyC.tesi Ekim 04, 2008 8:41 pm

evet oldu bence..
DaRk KiNq
Üye Adayı
Üye Adayı
DaRk KiNq

Erkek
Rep :

Fıkra Ve Espiriler Empty
MesajKonu: Geri: Fıkra Ve Espiriler   Fıkra Ve Espiriler EmptyC.tesi Ekim 04, 2008 8:43 pm

Aabiii, burda cips vardı nooldu..?
- Yedim.
- E burda kurabiyeler vardı..?
- Onları da yedim.
- Yaa kolayı nereye koyduun?
- İçtim.
- Boşanda semerini ye be yuh! Burda yarım bi çukulata var yiyorum ona göre!
- Yiyemezsinkiii yaladım ben onu

- Abi çay bardakları nerdee...?
- Ulan bide evin kızı olacaksın, hayret bişey yaa!!!
- Ya söylesenee..
- Tuvalete bak rezarvuarı içindeydi en son!
- E hani yok burdaaa...?

- Abi ojemi gördün müü...?
- Ben sürüyorum şindi bi dakka. Kurusun rötuş yapıp vericem manyak mısın kızım sen ne biliyim ben senin ojeni...!

- Ya abii fırın nasıl açılıyodu???
- Açıl susam açıl diyosun açılıyo...

- Saçımı kestirdim baak nasıl olmuş?
- G.t üme benzemişsin...
- Yaa anne g*tüme benzemişsin diyoo!
- Öyle mi dedim pardon g*tüme hakaret etmişim...
- Ya annneeee!

- Baaak kaşlarımı aldırdım nasıl olmuuş?
- Yuh alna bak ****** hava limanı gibi...!
- Böhüüüü

- Ciyaaak örümceekkkk anneciimm!
- Spider Man'in posterini odana asarsın ama...

- Abi saç kurutma makinesini gördün müüüü?
- Valla tost makinesiyle sevişiyodu en son...
- Bi kerede doğru cevap ver bee...!
- Tamam be yedim!
- Bak buna inanırım işte.

- Kimdi o ?
- Kim kimdi?
- Arayan
- Ne zaman?
- Demin telefonda konuştuğun kimdi diyorum lafı dolaştırma
- Osman...
- Hımm... Osman senin 1.90'a 90 bi abin olduğunu bilio mu?
- Eee bilmese de olur bence...
- Hımm...

- Biricik kardesim benim dunyanin en guzel kizkardesi canimm..
- Param yok, su getiremem, bakkala gidemem ders çalışıom...
- Allah cezanı vermesin ben istemesem seni yapmiyolardi ama!

- Kalk yemek ısıt bana hadi koş koş koş firla...
- Ya bi gün de kendin yap bi işini ya, Allah'ım neydi günahim!
- Ne? Yarın gece çıkmak istemiyo musun?
- Dolma mı tavuk pilav mı?

- Kız git bana falan filan al getir bakkaldan...
- Getirmem!
- Getir lan!
- Getirmem kendin al!
- Doverim!
- Dovemezsin!
- Doverim!
- Dovemezsin!
- Gidiklarim!
- Hangi bakkal demiştin abi?

1. Napıyosun?

-Telefonla konuşuyorum..

-Aaa sizin telefon konuşuyo mu?..

2. Basamakta durmayın otomatik kapı çarpar, böler, karekökünü alır.

3. Hangi çiçek hem kafaya takılabilir, hem de içinde çamaşır yıkanır?
Cevap: Fesleğen tabii ki de

4. Saç malanmaz, taranır...

5. Seven unutmaz olm, eight unutur...

6. 3 Japon sırayla uçaktan atlamış. Japonlar ölmüş,sıra ise kırılmış!..

7. 4 kişilik bi masa alcaktım vazgeçtim, kişiliksiz bi masa aldım!

8. Hadi oyun oynayalım.

Vazgeçtim, oymadan oynayalım!

9. Bir adamın ayakları tutulmuş, sonra da kulakları kiralanmış!..

10. İyi ki İtalya'da doğmamışız!.. Neden? Çünkü İtalyan'ca bilmiyoruz!..

11. Abi sizin araba ne malı? Alman malı! Bizimkide klimalı!!!

12. Adamın biri topalmış, karısı da oynamış...

13. Geçen gün arkadaşlarla fırında patates yiyorduk, fırın sıcak geldi
bahçeye çıktık?

14. Soru: Yangın dolabını açarsan ne olur?

Cevap:Yang kızar...

15. Soru:Padişah, tahta çıkınca ne yapmış?

Cevap:Tahtayı yerine taktırmış...

16. Adamın biri yarın ölücem demiş. Yarmışlar ölmüş...

17. Bir adam intahar edecekmiş, vaz geçmiş.

İki adam intahar edecekmiş, were geçmiş!!!

18. Soru: İnsanları niye kafasına su dökerek uyandırırlar?

Cevap: Çünkü suyun kaldırma kuvveti vardır.

19. Oğlum hayırlı olsun. Araba almışsın.

Evet aldık.

Peki niye araba aldın? Kendine alsaydın ya !..

20. Adamın biri elli lira bulmuş ama AYAKLI lira bulamamış!!!!

21. Abü, duydun mu, 50 kişiyi taramışlar.

Yapma ya, nerde?

Marketin karşısındaki berberde

22. "İyi günler, Aslı'yla görüşebilir miyim?"

"Aslı evde yok! Fotokopisi var!"

23. Dört yüz yetmiş üç yüz yetmemiş

24. Köfteyle möfte arasında ne fark vardır?

cevap: Biri kıymadan yapılır diğeri mıymadan

25. Emel'in selamı var!

Hangi Emel??

HTML

26. Kavun diyip geçme çünkü parola kavun değil !!!

27. Yarasa yararlı bir hayvandır. Yararlı bir hayvan olmasaydı yaramasa
derlerdi...

28. Geçen gün kamyonu sürdüm, Leonardo da Vinci

29. Fransızların nesi eksiktir ? "FRAN"ları tabii ki

My mother to be my wife: Anam Avradım olsun

Come with ball my brother Come with ball: Topla Gel Abicim Topla gel

Chicken translation: Piliç çevirme

Leave the door december: Kapıyı aralık bırak

Where is this waiter who I put: Nerede bu kodumun garsonu!...

Clean family girl: Temiz aile kizi.

Your hand is on the job your eye is on playing: Elin işte gözün oynaşta

Sensitive meat ball: İçli köfte.

Urinate quickly, satan mixes: Acele işe şeytan karışır

There is no saturation to her observations: Onun gözlemelerine doyum olmaz

Man doesn't become from you: Senden adam olmaz

Enter the desk: Sıraya gir

Look my ram, I'm an Anatolian child, If I put, you sit.: Bak koçum, ben Anadolu çocuguyum, bir koyarsam oturursun

Airplane out of the fart, say hi to that sweetheart: Osuruktan teyyare,
Selam söyle o yare

Master !!! do something burning-turning in the middle: Usta !!! Ortaya yanardöner bişi yapsana

Exploded egypt has escaped to my bosphorus: Boğazıma patlamış mısır kaçtı

In every job there is a no: Her işte bir hayır vardır

She is such a mother's eye girl: Çok anasının gözü bi kız
DaRk KiNq
Üye Adayı
Üye Adayı
DaRk KiNq

Erkek
Rep :

Fıkra Ve Espiriler Empty
MesajKonu: Geri: Fıkra Ve Espiriler   Fıkra Ve Espiriler EmptyC.tesi Ekim 04, 2008 8:51 pm

Soru:Yangın dolabını açmışlar ne olmuş?
cevap:Yang kızmış

Japon yapistiricim var, yapistiracak Japon yok.

Annem unu eledi finale çıktı

Kaptan Kemal konuşuyor, kaptan Kemal konuşuyor çıkarın beni bu kaptan

Köstebekler ben beklemem

-Hakan Şükür sahada düşerse onu kim taşır?
-Hakan Taşıyan

-Ileri derecede miyop olanlar neye inanmazlar?
-Ilk görüşte aşka.

-Erkekliğin kitabini kim yazmıştır?
-Askerdeki bir keklik

Adamın biri yere kalem atmış ama düşmemiş niye?
Cevap: çünkü kalem pilot kalemmiş

Adam yarın ölücem demiş adamı yarmışlar, adam ölmüş

Sana inansa inansa KADIR INANIR.

-abi Erol'u gördün mü
-hangi Erol'u
-profiterol u

Çocuklar konu ile ilgili soru sorun bakalım!
-Kim sorsun?
-Gillette Sensor.

Abi Ercan 'ı gördün mü?
Hangi Ercan?
Detercan.

Alo! Aslı yok mu?
Aslı yok, fotokopisi olur mu?

Adamın biri yolda yürürken oynayan bi kazan görmüş ne demiş?
-iyi oynayan kazansın

&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&

ASAGiDA OKUYACAGiNiZ HERSEY GERCEKTiR...VE HACETTPE UNiVERSiTESi
EDEBiYAT FAKULTESi BiLGiSAYAR LABiNDA OGRENCiLER iLE GOREVLiLERARASiNDA
GECMEKTEDiR.

1-Bilgisayarda calisan ogrencinin elektrik kesildikten 15 dakika
sonraki
sorusu;
- Elektrik mi kesik?
2- Bos bilgisayar yok mu?
- Yok
- Hic mi yok?

3- Word'lü bilgisayar var mi?
- Hayir cilekli ve vanilyali var sadece.

4-cikinti alabilirmiyim?(Printerdan cikti almak icin ogrencininsorusu)

5- Disketi print alabilir miyim?

6-ciktilar hep siyah beyazmi oluyor?
-Hayir ara sira yesil üzerine eflatun ordek desenli de cikiyor.

7- 14 numarali bilgisayar cok salak hocam yaaaaa....

8-Chat yapabilirmiyim hocam?
-Hayir!
-Ama niyeeeee?...

9- Bilgisayarinda resimli ekran koruyucusu cikan ogrenci kosarak
gelir;
-Hocam bilgisayarima bisey oldu!!

10-Bilgisayar alabilirmiyim?
-Tabi 1 mi olsun 1,5 mu

11-Bos masa var mi?
-Masa degil bilgisayar var.

12-internet geri geldimi?

13-Hocam 1 saat sonra bu odevi teslim etmem lazim. 4 sayfa
yazilacak.
Ay
ne
yapicam ben?
-Son 1 saate kadar aklin nerdeydi?

14-iceriye yiyecekle girme lütfen arkadasim!..
-Hocam hemen cikicam
-E herhalde cikacaksin. Yatiya gelmedin di mi?

15-Hocam ....... adli sarkiyi calarmisiniz?
-Peceteye yaz ver...
10 dakika sonra ogrenciden peceteye yazili olarak sarki istegi geldi.

16-Hocam sinavdan ciktim cok kotü gecti...
-Olsun mühim olan katilmakti...

17-Saat baslarina ceyrek kala dagitilan bilgisayar kartlarini almak icinogrenciler ceyrek gecelerde siraya giriyorlar...

18- Hoca; - Ama tezgahin onünü kapatiyorsunuz...

19-internet yok mu?
-Hayir erisim su an yok. Sorun bizden kaynaklanmiyor.
-Niye Superonline kullanmiyormusunuz?

-internet baglantisi geldimi?
-Bugün internete giremeyecekmiyiz yani?
-internet düzeldimi?
-internetler acikmi?
-Baglanti gelmedimi?
-Gelmeyecekmi hic?
-Ne zaman gelecek?
-Niye kesik?
-Ne zaman kesildi?
-1 saate kadar gelirmi?

20-Ben sabah geldim. Diger amca vardi. O amca varken.........
-O amca degil Erol Hoca

21-Disketle birliktemi yazmaya baslayacagim?
-Evet bir iki üc diyince ayni anda baslayacaksin..

22-3.5 A'yi bulamiyorum (ogrenci disket sürücüyü soruyor)

23-A 3.5'mu atiyor???

24-internet var mi?
-Hayir kesik..
30 dakika sonra ayni insan
-internet geldimi?
-Hayir hala yok.
-Hocam baktim ama internet hala yok galiba!
-internet var mi?
-Hayir kesik
-Peki ne zaman geleyim?

25) 2-3 dakika yaziciya cikti gondermeyin...
-Yani yaziciya cikti gondermiyecekmiyiz?

26-cikolata ikram edilen ogrencinin ilk sozleri;
-Ellerim cukulata olucak

27-Masa alabilirmiyim?
-Sitelerden bulabilirsin

28-Telnet geldimi?

29-Word'un oldugu bir yere oturup yazi yazabilirmiyim?
-Word'e sor kabul ederse oturursun

30-internet baglantisi kesik.
-Ben telnet kullanacaktim ama...

31-Ders mi var?
-Hayir internet kesik.
-O zaman girmeyeyim.

32-internet hala gidik mi?
-Hayir gelik.
-Hii?!

33-Bilgisayara disket sokabilirmiyiz?
34- Pardon 11 numara nerde oluyor?
-Buyrun ben gostereyim..

35-Bilgisayar disketi hapsetti vermiyor.. naapicam?

36-Yeni seansa uzatabilirmiyim?
-Yeni seans ne zaman basliyacak?

37-Printer sayfasi ne kadar?
-40 bin
-25'di artmis dimi?
-Afferin

38-Bir word'lü birde internet'li bilgisayar alabilirmiyim?
-Ortaya karisik yaptiralim istersen

39-cikti alamazsiniz. Toner yok
-Niye yok?
-Ne niye yok?
-cikti
-Toner yok
-Haaa

40-internet kesikmi?
-Kesik
-Hepsindemi kesik?
-Hayir.. Sirayla gidiyor..1 kesik 1 bagli....

41-internet kesikmi?
-Kesik
-E-maillerimize bakamazmiyiz??

42-Sadece bilgisayar istiyorum.

-Ama biz yaninda plastik tarak, 10 tane cengelli igne, birde limon internet baglantisi var mi?
-Yok
-LES sonuclarina bakacaktim
-Ama internet kesik iste.. bakamayacaksin
-Hemen bir baksak??
-Yaw iyide internet kesik amaaa
-Gercekten yok mu?
Yanindaki diger ogrenci;
-Bak bak orayada yazmislar zaten
-Daha ne diyim bilmiyorum valla. Yok iste internet..
-E peki aksam evden bakarim o zaman
-En iyisi

61-cikti veriyormusunuz?
-Veriyoruz.. ne kadar lazimdi?
-Yaaa cikti almam lazim benim
-Tamam 3 numarali bilgisayara gecebilirsin
-Ama tek basima yapamam
-O zaman 2-3 arkadasini daha cagir..

62-Burdaki amca nereye gitti?
-Ne amcasi?
-Bi dayi vardi ya
-O dayi veya amca degil Erol Hoca
-Yaw bizim hemsehri oluyorda..
-Gene de Erol Hoca

63-Bilgisayarda ne yapabilirim?
-Valla bilmiyorum senin yetenegine kalmis

64-Bilgisayar alabilirmiyim
-Tabii

65-internete giricem.. ilk defa geliyorum
-Heyecanlimisin?

66-Hocam yazici calisiyormu?
-Hayir bugün izinli..
-Nasil yani???

67 -internete girmek istiyorum.. Girebilirmiyim?
-Tabii ama bu kiyafetle giremezsin.. Üstünü degistirmen lazim

68 -Ama bu printer basiyoooorr
-Ne yapmasini bekliyordunuz?
-Ama durduramazmisiniz.. Ben sadece bastaki sayfayi gondermek istemistim
-Bunu daha once soylemeliydiniz
-Ama ne yapayim o kadar cok isim var ki...
-Sormayin bizim de... bizim de....

69- 6 numarali bilgisayari alabilirmiyim?
-4 numara bos.. ama merak etmeyin 6 no.lu bilgisayarla ozellikleri ayni
-Ama onda chat yapamiyorum da
-Chat zaten yasak..yapmayin lütfen
-Peki o zaman bende microsofta bakayim (Gozler alternatif gorsün)

70- Monitorün üzerinde takili duran kagit tutacagini goren ogrenci;
-Hocam bu dikiz aynasi mi????

71-Gorevli bilgisayarinda icide @ isareti bulunan bi salyangoz resmini cizmekte ve begenmeyip yeniden cizmekte, cizilen bu salyangozlar
A4
boyutunda bir kagit üzerinde birikmektedir. ogrenci gorevliye sorar;
-Afedersiniz bu salyanozlari ne yapacaksiniz?
-Aksama misafir var da,salata yapip yiyicez
-Fransiz misiniz??

72- ogrenci bilgisayar karti almak icin numara soruyor;
-3 ve 4 arasinda en iyisi hangisi?
-Valla 3.5 ve 3.7 en iyileri

73-Elektrikler kesikken ogrenci gelir;
- Aaa ne kadar bos
- Evet bos
- calisabilirmiyim
- Olmaz
- Niye hocam... Hemen maillerime bakip cikicam
- Olmaz mümkün degil
- Ama niye hocam
- cünkü elektrikler kesik
- Hadi yaaaa...
- Yaaaaa

74- internet var mi?
- Var.. Ne kadar lazim?

75-Yer var mi?
-Var..Pencere kenarimi olsun koridor mu?
-Hii?..
DaRk KiNq
Üye Adayı
Üye Adayı
DaRk KiNq

Erkek
Rep :

Fıkra Ve Espiriler Empty
MesajKonu: Geri: Fıkra Ve Espiriler   Fıkra Ve Espiriler EmptyC.tesi Ekim 04, 2008 8:53 pm

Soru:Yangın dolabını açmışlar ne olmuş?
cevap:Yang kızmış

Japon yapistiricim var, yapistiracak Japon yok.

Annem unu eledi finale çıktı

Kaptan Kemal konuşuyor, kaptan Kemal konuşuyor çıkarın beni bu kaptan

Köstebekler ben beklemem

-Hakan Şükür sahada düşerse onu kim taşır?
-Hakan Taşıyan

-Ileri derecede miyop olanlar neye inanmazlar?
-Ilk görüşte aşka.

-Erkekliğin kitabini kim yazmıştır?
-Askerdeki bir keklik

Adamın biri yere kalem atmış ama düşmemiş niye?
Cevap: çünkü kalem pilot kalemmiş

Adam yarın ölücem demiş adamı yarmışlar, adam ölmüş

Sana inansa inansa KADIR INANIR.

-abi Erol'u gördün mü
-hangi Erol'u
-profiterol u

Çocuklar konu ile ilgili soru sorun bakalım!
-Kim sorsun?
-Gillette Sensor.

Abi Ercan 'ı gördün mü?
Hangi Ercan?
Detercan.

Alo! Aslı yok mu?
Aslı yok, fotokopisi olur mu?

Adamın biri yolda yürürken oynayan bi kazan görmüş ne demiş?
-iyi oynayan kazansın

ASAGiDA OKUYACAGiNiZ HERSEY GERCEKTiR...VE HACETTPE UNiVERSiTESi
EDEBiYAT FAKULTESi BiLGiSAYAR LABiNDA OGRENCiLER iLE GOREVLiLERARASiNDA
GECMEKTEDiR.

1-Bilgisayarda calisan ogrencinin elektrik kesildikten 15 dakika
sonraki
sorusu;
- Elektrik mi kesik?
2- Bos bilgisayar yok mu?
- Yok
- Hic mi yok?

3- Word'lü bilgisayar var mi?
- Hayir cilekli ve vanilyali var sadece.

4-cikinti alabilirmiyim?(Printerdan cikti almak icin ogrencininsorusu)

5- Disketi print alabilir miyim?

6-ciktilar hep siyah beyazmi oluyor?
-Hayir ara sira yesil üzerine eflatun ordek desenli de cikiyor.

7- 14 numarali bilgisayar cok salak hocam yaaaaa....

8-Chat yapabilirmiyim hocam?
-Hayir!
-Ama niyeeeee?...

9- Bilgisayarinda resimli ekran koruyucusu cikan ogrenci kosarak
gelir;
-Hocam bilgisayarima bisey oldu!!

10-Bilgisayar alabilirmiyim?
-Tabi 1 mi olsun 1,5 mu

11-Bos masa var mi?
-Masa degil bilgisayar var.

12-internet geri geldimi?

13-Hocam 1 saat sonra bu odevi teslim etmem lazim. 4 sayfa
yazilacak.
Ay
ne
yapicam ben?
-Son 1 saate kadar aklin nerdeydi?

14-iceriye yiyecekle girme lütfen arkadasim!..
-Hocam hemen cikicam
-E herhalde cikacaksin. Yatiya gelmedin di mi?

15-Hocam ....... adli sarkiyi calarmisiniz?
-Peceteye yaz ver...
10 dakika sonra ogrenciden peceteye yazili olarak sarki istegi geldi.

16-Hocam sinavdan ciktim cok kotü gecti...
-Olsun mühim olan katilmakti...

17-Saat baslarina ceyrek kala dagitilan bilgisayar kartlarini almak icinogrenciler ceyrek gecelerde siraya giriyorlar...

18- Hoca; - Ama tezgahin onünü kapatiyorsunuz...

19-internet yok mu?
-Hayir erisim su an yok. Sorun bizden kaynaklanmiyor.
-Niye Superonline kullanmiyormusunuz?

-internet baglantisi geldimi?
-Bugün internete giremeyecekmiyiz yani?
-internet düzeldimi?
-internetler acikmi?
-Baglanti gelmedimi?
-Gelmeyecekmi hic?
-Ne zaman gelecek?
-Niye kesik?
-Ne zaman kesildi?
-1 saate kadar gelirmi?

20-Ben sabah geldim. Diger amca vardi. O amca varken.........
-O amca degil Erol Hoca

21-Disketle birliktemi yazmaya baslayacagim?
-Evet bir iki üc diyince ayni anda baslayacaksin..

22-3.5 A'yi bulamiyorum (ogrenci disket sürücüyü soruyor)

23-A 3.5'mu atiyor???

24-internet var mi?
-Hayir kesik..
-internet geldimi?
-Hayir hala yok.
-Hocam baktim ama internet hala yok galiba!
-internet var mi?
-Hayir kesik
-Peki ne zaman geleyim?

25) 2-3 dakika yaziciya cikti gondermeyin...
-Yani yaziciya cikti gondermiyecekmiyiz?

26-cikolata ikram edilen ogrencinin ilk sozleri;
-Ellerim cukulata olucak

27-Masa alabilirmiyim?
-Sitelerden bulabilirsin

28-Telnet geldimi?

29-Word'un oldugu bir yere oturup yazi yazabilirmiyim?
-Word'e sor kabul ederse oturursun

30-internet baglantisi kesik.
-Ben telnet kullanacaktim ama...

31-Ders mi var?
-Hayir internet kesik.
-O zaman girmeyeyim.

32-internet hala gidik mi?
-Hayir gelik.
-Hii?!

33-Bilgisayara disket sokabilirmiyiz?
34- Pardon 11 numara nerde oluyor?
-Buyrun ben gostereyim..

35-Bilgisayar disketi hapsetti vermiyor.. naapicam?

36-Yeni seansa uzatabilirmiyim?
-Yeni seans ne zaman basliyacak?

37-Printer sayfasi ne kadar?
-40 bin
-25'di artmis dimi?
-Afferin

38-Bir word'lü birde internet'li bilgisayar alabilirmiyim?
-Ortaya karisik yaptiralim istersen

39-cikti alamazsiniz. Toner yok
-Niye yok?
-Ne niye yok?
-cikti
-Toner yok
-Haaa

40-internet kesikmi?
-Kesik
-Hepsindemi kesik?
-Hayir.. Sirayla gidiyor..1 kesik 1 bagli....

41-internet kesikmi?
-Kesik
-E-maillerimize bakamazmiyiz??

42-Sadece bilgisayar istiyorum.

-Ama biz yaninda plastik tarak, 10 tane cengelli igne, birde limon internet baglantisi var mi?
-Yok
-LES sonuclarina bakacaktim
-Ama internet kesik iste.. bakamayacaksin
-Hemen bir baksak??
-Yaw iyide internet kesik amaaa
-Gercekten yok mu?
Yanindaki diger ogrenci;
-Bak bak orayada yazmislar zaten
-Daha ne diyim bilmiyorum valla. Yok iste internet..
-E peki aksam evden bakarim o zaman
-En iyisi

61-cikti veriyormusunuz?
-Veriyoruz.. ne kadar lazimdi?
-Yaaa cikti almam lazim benim
-Tamam 3 numarali bilgisayara gecebilirsin
-Ama tek basima yapamam
-O zaman 2-3 arkadasini daha cagir..

62-Burdaki amca nereye gitti?
-Ne amcasi?
-Bi dayi vardi ya
-O dayi veya amca degil Erol Hoca
-Yaw bizim hemsehri oluyorda..
-Gene de Erol Hoca

63-Bilgisayarda ne yapabilirim?
-Valla bilmiyorum senin yetenegine kalmis

64-Bilgisayar alabilirmiyim
-Tabii

65-internete giricem.. ilk defa geliyorum
-Heyecanlimisin?

66-Hocam yazici calisiyormu?
-Hayir bugün izinli..
-Nasil yani???

67 -internete girmek istiyorum.. Girebilirmiyim?
-Tabii ama bu kiyafetle giremezsin.. Üstünü degistirmen lazim

68 -Ama bu printer basiyoooorr
-Ne yapmasini bekliyordunuz?
-Ama durduramazmisiniz.. Ben sadece bastaki sayfayi gondermek istemistim
-Bunu daha once soylemeliydiniz
-Ama ne yapayim o kadar cok isim var ki...
-Sormayin bizim de... bizim de....

69- 6 numarali bilgisayari alabilirmiyim?
-4 numara bos.. ama merak etmeyin 6 no.lu bilgisayarla ozellikleri ayni
-Ama onda chat yapamiyorum da
-Chat zaten yasak..yapmayin lütfen
-Peki o zaman bende microsofta bakayim (Gozler alternatif gorsün)

70- Monitorün üzerinde takili duran kagit tutacagini goren ogrenci;
-Hocam bu dikiz aynasi mi????

71-Gorevli bilgisayarinda icide @ isareti bulunan bi salyangoz resmini cizmekte ve begenmeyip yeniden cizmekte, cizilen bu salyangozlar
A4
boyutunda bir kagit üzerinde birikmektedir. ogrenci gorevliye sorar;
-Afedersiniz bu salyanozlari ne yapacaksiniz?
-Aksama misafir var da,salata yapip yiyicez
-Fransiz misiniz??

72- ogrenci bilgisayar karti almak icin numara soruyor;
-3 ve 4 arasinda en iyisi hangisi?
-Valla 3.5 ve 3.7 en iyileri

73-Elektrikler kesikken ogrenci gelir;
- Aaa ne kadar bos
- Evet bos
- calisabilirmiyim
- Olmaz
- Niye hocam... Hemen maillerime bakip cikicam
- Olmaz mümkün degil
- Ama niye hocam
- cünkü elektrikler kesik
- Hadi yaaaa...
- Yaaaaa

74- internet var mi?
- Var.. Ne kadar lazim?

75-Yer var mi?
-Var..Pencere kenarimi olsun koridor mu?
-Hii?..
BadBlazzerd
Üye
Üye
BadBlazzerd

Erkek
Rep :
Fıkra Ve Espiriler Left_bar_bleue30 / 10030 / 100Fıkra Ve Espiriler Right_bar_bleue

Fıkra Ve Espiriler Empty
MesajKonu: Geri: Fıkra Ve Espiriler   Fıkra Ve Espiriler EmptyC.tesi Ekim 04, 2008 9:00 pm

tmm yeter artık =)

2-3 gün yazma yeter =)
DaRk KiNq
Üye Adayı
Üye Adayı
DaRk KiNq

Erkek
Rep :

Fıkra Ve Espiriler Empty
MesajKonu: Geri: Fıkra Ve Espiriler   Fıkra Ve Espiriler EmptyC.tesi Ekim 04, 2008 9:19 pm

BadBlazzerd demiş ki:
tmm yeter artık =)

2-3 gün yazma yeter =)

Birazdan devam etcem, yemek yemeğe gitmiştim Very Happy
BadBlazzerd
Üye
Üye
BadBlazzerd

Erkek
Rep :

Fıkra Ve Espiriler Empty
MesajKonu: Geri: Fıkra Ve Espiriler   Fıkra Ve Espiriler EmptyC.tesi Ekim 04, 2008 9:22 pm

DaRk KiNq demiş ki:
BadBlazzerd demiş ki:
tmm yeter artık =)

2-3 gün yazma yeter =)

Birazdan devam etcem, yemek yemeğe gitmiştim Very Happy

hayıııır =)
DaRk KiNq
Üye Adayı
Üye Adayı
DaRk KiNq

Erkek
Rep :

Fıkra Ve Espiriler Empty
MesajKonu: Geri: Fıkra Ve Espiriler   Fıkra Ve Espiriler EmptyPaz Ekim 05, 2008 11:35 am

Sene 2098 salı günü cuma namazından sonra atların üstünde yaya harbe gidioruz çölde kar
diz boyu karşımda düşman askeri çektim kılıcı sıktım iki el onlarda bana sıktı kolumdan vuruldum revire götürüldüm bacağımı sardılar dinlen dediler neyse o zamanlarda elektrikde yok
bizde açtık televizyonu başladık izlemeye

Kadın doktora gittikten sonra eve geldi ve kocasına müjdeyi verdi:
- Hamileyim!
Adam şaşkınlık içerisinde:
- İmkansız!.. Ben hep dikkat ederim...

Emin olmak için doktoru ziyaret etti:
- Anlayamıyorum doktor, dikkat etmiştim.

- Bakın bayım... Bu araba kullanırken dikkat etmeye benzer. Siz dikkat edersiniz ama başkası gelip çarpar!..

Doktorun biri hastasının yanına gelir ve konuşmaya başlar:

- "Size bir iyi, bir de kötü haberim var.Önce kötü haberi söyleyeyim isterseniz... Hmm, maalesef yanlış bacağınızı kesmişiz. Çok üzgünüz. Ama iyi habere sevineceksiniz! Öteki bacağınız iyileşiyor."

Kaldırıldığı acil serviste günlerdir ağzına adam gibi bir şey koyamayan adamcağızı doktor tetkik etmeye gelir, sorar:
-"Kaç gündür perhizdesin?"
-"On günü geçti doktor bey..."
-"Canın ne yemekler çekmiştir kimbilir, söyle bakalım balık sever misin?"
Adamın gözleri parlar:
-"Sevmem mi doktor bey!"
-"İyi o zaman, bunu seveceksin. Hemşire hanım! Bu beye perhiz yemeklerinden sonra bir kaşık da balık yağı verilecek!"

Bulgaristan'ın Gabrovo bölgesi insanları hafif bizim Temel ayarındaymış.Bu fıkra onlarla ilgili. Gabrovolunun biri gazetede bir ilan görüyor:"Satılık Motosiklet" diye. Adresi aklında tutarak o adrese gidiyor, apartmanın önüne geliyor ki daire no'sunu unutmuş. Basıyor bütün zillere. Tüm apartmandakiler balkonlara çıkıyor , "kim o?" diye. Bizimki soruyor:"Motosiklet satan kişi burada mı oturuyor?" Adamın biri: "Evet" diyor. "Ben satıyorum". Bizimki "hah" diyor."Ben de sizi arıyordum. Ben o motosikleti alamayacağım. Haberiniz olsun demeye gelmiştim". Adam sinirleniyor: "Git işine be adam" diyor, giriyor içeri. Bizimki dönüyor geri, yolda ağabeyiyle karşılaşıyor. "Hayrola ağabey nereye böyle?" diyor . Ağabeyi: "Gazetede satılık bir motosiklet ilanı vardı, gidip de alamayacağımı söyleyeceğim, boşuna beklemesinler" diyor. Bizimki; "Sen zahmet etme ağabey, ben adresi biliyorum, gider, senin de alamayacağını söylerim" diyor. Dönüyor geri..Yine bütün zillere basıyor, yine herkes çıkıyor. Bizimki bağırıyor: "Kusura bakmayın beyefendi, ağabeyim de motorunuzu alamayacakmış". Adam iyice sinirlenmiş:" Senin de ağabeyinin de ANASINI..." diyor.Bizimki dönüyor geri ama içi rahat değil. tekrar apartmana gidiyor, bütün zillere basıyor yine herkes çıkıyor ve bizim ki öldürücü soruyu soruyor: "Afedersiniz beyefendi, pek iyi anlıyamadım da... Siz mi bize geleceksiniz, annem mi buraya gelsin?"

Genç bir delikanlı pek heves ederek bir motosiklet almaya niyetleniyor. Ve fakat birikimi, sıfır kilometre bir motorsiklete yetmediği için, ikinci el güzel bir motor düşürüyor. Satıcı motorun özelliklerini anlatıyor ve ekliyor: " Herşeyi dört dörtlüktür ama yağmurda kaldı mı ölür. Ya yağmurda bırakmayacaksın, ya da ola ki ıslanırsa, önce güzelce kurulayacak ve sonra şu verdiğim yağ ile güzelce yağlayacaksın. Bu yağı sürekli cebinde taşı, 15 dakika geç kaldın mı at artık bu motoru!"..Delikanlı herşeye razı zaten motor da iyi, alıyor. Uzunca bir süre motor ve genç sorunsuz bir birliktelik yaşıyorlar. Islanma gerçekleşirse oğlan hemen motorunu kuruluyor , cebinden yağı çıkartıyor, motoru yağlıyor, sorunsuz birliktelik sürüyor. Gel zaman git zaman, gencimiz çok hoş bir kızla tanışıyor ve bir süre birlikte çıkıyorlar. Bir gün kız delikanlıyı ailesiyle tanıştırmak için evlerine yemeğe çağırıyor. Oğlan da hevesli gidiyor. Motorunu kapının önüne parkedip giriyor içeri ki; içerisi felaket. Mutfaktan bulaşıklar dışarı taşıyor. Ben diyeyim binlerce, siz deyin onbinlerce tabak, bardak, çatal-kaşık yerlerde ve bulaşık içinde. Oğlanın ağzı şaşkınlıktan yere düşecekken kız açıklıyor: " Şaşırma sevgilim" diyor. "Bizim ailede bir gelenek vardır, sofrada konuşan bulaşıkları yıkar. Bu yüzden 5 yıldır kimse sofrada konuşmuyor, bulaşıklar da birikiyor".Delikanlımız şaşkınlığı sürerken içinden yemekte konuşmamaya yemin ediyor. Evde kızın anne babasından başka, aile efradından kızın teyzesi ve halası da görücüye gelmişler, oğlanı görecekler. Bunaltıcı sorularla oğlanı sıkıştırıyorlar. Neyse sofraya oturuluyor ve herkesin ağzı adeta mühürlenmiş gibi kapanıyor, şapırdanan bile yok, öyle sıkı kural anlıyacağınız. Bizim oğlanın aklına bir cinlik geliyor, diyor ki: " Madem bunlar yemekte konuşmuyor, ben kızı öpsem kimse bir şey diyemez". Tutuyor öpüyor kızı, bakıyor kimsede ses yok. Ama herkes birbirine bakıyor. Oğlan işi biraz daha büyütüyor ve kızı sandalyeden aşağı indirip yerde onunla birlikte oluyor. Herkes kıpkırmızı ama yine kimsede ses yok. Oğlan, "Dur bakalım" diyor ve bu sefer gemi azıya alıp anneyi sandalyeden yere indiriyor. Herkes şaşkın perişan ama konuşmak, bişey demek ne mümkün. Oğlan fıkra icabı güç yetirerek önce teyzeyi, ardından halayı sandalyeden aşağıya alıyor. Halayla da işi bittikten sonra babayla göz göze geliyorlar ve tam o sırada dışarıda şiddetli bir yağmur başlıyor ve oğlanın aklına motoru geliyor. Hemen elini cebine atıyor motoru yağlıyacağı yağı çıkartıyor, tam dışarı koşacak. Baba sandalyesinden kalkıyor ve: " Tamam, tamam bulaşıkları ben yıkarım" diyor.

0weRap
Üye Adayı
Üye Adayı
0weRap

Erkek
Rep :
Fıkra Ve Espiriler Left_bar_bleue65 / 10065 / 100Fıkra Ve Espiriler Right_bar_bleue

Ruh hâli : Fıkra Ve Espiriler Eglenc10

Fıkra Ve Espiriler Empty
MesajKonu: Geri: Fıkra Ve Espiriler   Fıkra Ve Espiriler EmptyPtsi Ekim 13, 2008 4:08 pm

Çok uzunmuş yaa Very Happy nasıl okuyacam Very Happy
Ama yinede güzel arkadaşımızın emeği var Wink
http://Www.Travian.Com.Tr
..:lion_boy:..
Admin
Admin
..:lion_boy:..

Erkek
Lakap : Atii
Rep :
Fıkra Ve Espiriler Left_bar_bleue999 / 100999 / 100Fıkra Ve Espiriler Right_bar_bleue

Ruh hâli : Fıkra Ve Espiriler Delibo10

Fıkra Ve Espiriler Empty
MesajKonu: Geri: Fıkra Ve Espiriler   Fıkra Ve Espiriler EmptyPtsi Ekim 13, 2008 5:59 pm

Teşekkürler paylaşım için x)
http://www.yeterkieglen.tr.gg
MeTaLlİcA
Üye
Üye
MeTaLlİcA

Erkek
Lakap : hacı_507
Rep :
Fıkra Ve Espiriler Left_bar_bleue80 / 10080 / 100Fıkra Ve Espiriler Right_bar_bleue

Tuttuğu takım : Fıkra Ve Espiriler 1446

Fıkra Ve Espiriler Empty
MesajKonu: Geri: Fıkra Ve Espiriler   Fıkra Ve Espiriler EmptyC.tesi Ekim 25, 2008 11:47 pm

bir daha yapmayacağım eşşek arabası çarpsın

Fıkra Ve Espiriler
1 sayfadaki 1 sayfası